The University of North Carolina at Pembroke announces its Spring 2022 graduates.
Undergraduate
Alamance
Burlington: Mary Elizabeth Ingram, Joseph William Kincer, Miah Bre’nae Tedder
Elon: Rodney James
Gibsonville: Carl J. Turner
Graham: Michael Rhodes Councilman, Kari L. Rios-Dixon
Haw River: William D. Andrews, Ryan M. Donaldson
Snow Camp: Brenda Smith Branchaud
Alexander
Taylorsville: Jaycie Knight
Anson
Lilesville: Julianna Nicole Chapman
Morven: Matangous Delacia Lindsey, Edward Ray Little
Peachland: Cindy Ponds Newell
Wadesboro: David Roy Baucom, Adrian Devin Sturdivant
Bladen
Bladenboro: Morgan Paige Babson, Betty Gore Bryan, Marley Neal Lane, Meghan L. Rittenhouse, Chandolyn Layne Todd, Abigail Grace Young
Clarkton: Logan Tyler Butler
Council: Cameron James Smith
Elizabethtown: Ashley Marie Aukamp, Sophie McQueen Campbell, Elizabeth Butler Granter, Faith Elizabeth Johnson, Jozee Rockell Strickland
Tar Heel: Brianna Autumn Doyle
Brunswick
Bolivia : Katie Clemmons Bennette
Leland: Jessica Dawn Williams
Oak Island: Chelsie Lynn Jenkins Jones
Ocean Isle Beach: James Steven Wood
Shallotte: Seth Hogan Mulholland
Supply: Sarah Bassett Cron, Isabell Selena Emile, Wayne Barney Linton III
Buncombe
Arden: Johannah Ries
Asheville: Corey Ryan Lytle
Candler: Stacey McIntosh Anderson
Cabarrus
Concord: Brianna Anthony, Brittany Alexis Anthony, Caitlyn Elizabeth Evans, Tiwalolu Oluseyi Jide-Ishola, Danea Ja'kecia Laws
Kannapolis: Alec Trevor Pack
Midland: Nathan O. Buchanan
Caldwell
Granite Falls: Kellie Michelle Frazier
Camden
Camden: Jason Scott Guill
Carteret
Newport: Jayde Catherine Grant, Mckayla Yvonne Harkley, Jamie Lynn Willis
Caswell
Blanch: Armon J. Dickerson
Yanceyville: Angela White Scearce
Catawba
Hickory: Broc R. Yelton
Maiden: Emma C. Harris
Chatham
Bear Creek: Whitney Diana Phillips
Chapel Hill: Erin Sue Towne
Cherokee
Andrews: Robert Keith Stalcup
Columbus
Chadbourn: Gage L. Hammonds, Lauren G. Hilbourn, Dylan McClain Sellers
Clarendon: Larramie Gayle Whitehead
Clarkton: Hannah Grey Campbell, Carson L. Ransom
Hallsboro: Alice Thomas Paul, Nakina Leah Grace Hawes, Autumn Hardwick Suggs
Tabor City: Sydney Lynn Locklear, Carson Jessa Powell, Haley Brooke Rising, Madison Lee Ward
Whiteville: Albert Baltazar, Abigail G. Bullock, Jared D. Burris, Shania Hope Cedillo, Taylor Michelle Cribb, Keesence Alexzandria Dawson, Tyrell Kirk, Riley Savanna Lanier, Heather Davis Mc Queen, Marty Lee Sellers, Amanda Dawn Waggoner, Morgan Abigail Williams
Craven
Havelock: Claudia Dawn Marshall
New Bern: David A. Terrell
Cumberland
Autryville: Amanda Oxendine Black, Anna Brooke Wilson
Eastover: Roger Dylan Frazee, Lauren Denise Holmes, Jaidan K. McBride
Fayetteville: Lainey Davoult Ara, Isadelise Aulis, D'Asia L. Baker, Gabrielle C. Bazemore, Marcus Lavincent Bell II, Megan Judith Blackman, Rochelle Keith Brookins, Zalan Delvonte Brooks, Kayla Michelle Broussard, Destiny D'ior Butts, Sarah Faye Camacho, Nysja Nepheria Campbell-Smalls, Brian Christopher Chandler, Amanda Marie Chapman, Rebecca M. Childress, Sidney Nicole Clayman, Kellen Edward Collins, Kimberly M. Creque, Christopher Ray Davis Jr, Deangelo Javan Davis, Shannon Marie Derricott, Sabrina Thuy Van Doan, Shaymarie Echevarria, Kaitlyn Elizabeth Gardner, Sania Gathers, Dawn McIntosh Gillis, Tiarra Jone Gordon, Madison Leigh Hendry, Christopher John Henley, Melissa K. Henry, Nathalie Sofia Hernandez, Mynia Cordia Hughes, Terri Catherine Hurley, Jeffrey Daniel Hust, Danielle Saet-pyol Jones, Monica Ku Ipo Lei Kanoa-Fleming, Lynnell Cohen Kearney, George Grant Lee III, Taylor Marie Lopez, Collin Martin, Racquel P. Martin, Alicia Mason, Mikaela N. McBryde, Luke Allen McDonald, Simone Desiray McMillan, Robert A. McNamara, Geneva Tufanua Mcneil, Lauren Elizabeth Mendoza, Kiara Nicole Moore, Jessica Carolina Muniz, Kelsey Karah Pearce, Roland Marshall Pruitt, Austin Bradley Rivers, Benjamin Rico Savage, Andre' Leon Scott, Latasha Michelle Seaberry, Cori-Jane Almazan Shelton, Jessica Renee Strickland, Mattea Aislynn Sylvester, Bailey Renee Teale, Joshua Villa, Shekinah Na'sha Whitted, Jessica Caroline Wiles, Megan T. Withrow, Jamison Allen Wynne
Fort Bragg: Marci Leilani Farrington
Hope Mills: Crystian Amaya, Tatiana Faith Baier, Ashleigh E. Brasier, Edgar Christie, David Kirk Cleveringa, Durrontae William Cutts, Angelica Rosario Morales Fontes, Donald Justin Gaines, Enyalee Goveo, Daniel L. Hagan, Jacqueline Harvey, Martina Leann Johnson, Nicholas Hunter Keefer, Kaytlyn Noelle Maringer, Dylan Parker McNeal, Alexis Monique Mendoza, Aiyanna-Jizelle Santos Ordillas, Gerald Page, Marshall Talmadge Rogers III, Victoria Dinorah Vazquez, Kayla Dennice Ward, Mariah Kimberly Wright, Mary Ella Zanders
Parkton: Ashley Benoit, Tracy Nicole Trogdon
Spring Lake: Jasmine Nicole Parson
Stedman: Taylor Marie Beard, Noah Bedsole, Angela Jean Syphrit
Wade: Karyn J. Lindsey, Brittany Rachelle McLaurin Honeycutt
Davidson
Denton: Jamie Lee Lowe
Lexington: Ashaunti Sheontae' Owens, Ethan Ryan Preston
Davie
Advance: Amber Bruton Griffey
Duplin
Kenansville: Shamyia Newkirk
Magnolia: Lourdes Jessica Martin
Durham
Durham: Demicheal A. Burton, Sereena L. Chavis, Morgan Denise Cheek, Michael Joseph Elwell, Cole Mackenzie Farmer, Aminata Dennise Johnson, Justin Joseph, Mya N. Love-Whitley, Shamon Enrique Mercier, Yesenia Abigail Ponce Jovel
Edgecombe
Rocky Mount: Saya Aster Parker
Tarboro: Jayla Alyse Coley
Forsyth
Clemmons: Crystal Ann Willis
Kernersville: Maya Camille Grimes
Pfafftown: Isaiah Edwards
Winston Salem: Lily Eleanor Phelps
Franklin
Bunn: Duncan C. Younger
Franklinton: Michelle Everest-Lamb, Jasmine Racquel Holding
Gaston
Belmont: Paeton Chandelore Irby, Dy'Air Ty'onne McCormick, Daniele Ponzio
Bessemer City: Eileen Zacarias
Cherryville: Deanna Kennedy Pressley
Cramerton: Asia Kaniyah McCoy
Gastonia: Benita Michelle Anderson, Destany Leigh-Ann Grant, GeJuan Rosharue Williams II
Mount Holly: Ja'Elle Nicole Ross Brown
Granville
Creedmoor: Taariq K. Branch
Franklinton: Kaleb Lee Cahoon, Zari Pearson
Oxford: Erica Nicole Harris, Christy Beasley Shuta
Wake Forest: Chelsea Marie Stangel
Guilford
Gibsonville: Takoda Hammonds
Greensboro: Emerald Tenille Barnes, Kaila Davine Bullock, Deborah Anna Charles, Isaiah Daniel, Laura Magdalana Dibble, Christian James Foxx, Deandre Dwight Rushie, Kirra Scott, Jaliah Mychele Singleton, JaCoria NeVeah Stanley, Bryce L. Walker
Julian: Brandy Lynn Areno
Oak Ridge: Sydney Rose Wray
Halifax
Roanoke Rapids: Jessica Jones, Rachel Christine Moore
Harnett
Cameron: Deonique Makayla Cooke, Matthew Louis Sigette
Dunn: Alexander Ryan Cottle
Erwin: Lena Kelly Paz-Mellenthin, Courtney Shakia Ray
Fuquay Varina: Brandon Barajas
Lillington: Brionna S. Carruth, Sara Katlin Fox, Ivan Daniel Lugo, Carissa Alyse Porter
Sanford: Florence J. Colantuono, Emily K. Harrison, Katelyn Lucinda Whitlock
Spring Lake: Zachary Wendale Aea, Rene Ismael Valdivia
Henderson
Fletcher: Connor Richard Cogdill
Hendersonville: Kyra Brittany Parnell, Danielle Tansey
Horse Shoe: Adora M. Rinke
Hoke
Raeford: Patricia Latresa Bailey, Lynntara Cue, Shannon Michelle Daghita, Chynna Jayde Eubanks, Kayla Faith Floridia, Renita Adele Graham, Danielle McLeod Harris, Karoline Jean Klemish, Christina Davis McCoy, Latanya Sherelle McRae, Benita Williams Powell, Kaitlyn Maura Rogers, Yasmin Sabine Schader, James Michael Thomas Jr., Cameron Tyler Wade, Lasha K. Washington, Julneka Antoinetta Wright
Red Springs: Mary Jane Oxendine
Shannon: Mariana Aracely Yanez-Diaz
Iredell
Mooresville: Ryan Finn, Brandon K. Snead
Statesville: Hannah Marie Tuthill
Johnston
Clayton: Lane Baldwin, Noah Thomas Boykin, Robert Franklin Dixon III, John Walter Draughon Jr., Amani Althea Highsmith, Melisa Marie Thompson
Garner: Tatum R. Brummitt
Kenly: Garrett Allen Littleton
Selma: Devin Michelle Castorina, Benjamin Alexis Jaramillo, Leah Mackenzie Narron
Smithfield: Cierra Michelle Alford, Amanda Laney Archibald, Parker Vass
Willow Spring: Cierra Alexis Bohler, Reyna Itzel Sordo Gutierrez
Zebulon: Janaisia Upchurch
Lee
Broadway: Nakia Latrelle Benjamin
Sanford: Crystal Kohli, Christina Strickland Patterson, Tessa Marie Rosado
Lenoir
Kinston: Adrianna Shantelle Fonville
Lincoln
Stanley: Telejakalia Quienteria Johnson
Martin
Robersonville: Raigan Alexis Evans
Mecklenburg
Charlotte: Lachu M. Adhikari, Jazmine Darnella Dannie Borden, Morgan Elizabeth Borkey, Morgan L. Buffington, Tai Elizabeth Floyd, Nia K. Greene-Saunders, James Allen Jenkins, Zachary D. Jenkins, Juwan Julius Linkston, Benthy Vang Lor, Caleb Matthew Lowery, Cameren De'shon Lowery, Shannon Leslie Maxwell, Rachel M. Moore, Robert Jason Odom, Guillian Mariel Prince, Serena Astrid Reyes, Imani L. Robinson, Trinity Camille Russell, Shreeia S. Sola, Jahisha K. Walters, Valerie Xiong
Huntersville: Amari Tariq Brice-Greene
Matthews: Adam Hodge, Kristen Graham Stables, Laura-Ann Thomas
Mint Hill: Loretta Pina
Montgomery
Biscoe: Minh Huy Giang
Candor: Samantha Nicole Cranford
Moore
Aberdeen: Amy Lynn Caliri, Ryan Joseph Doren, Lillian Calais Richardson, Taylor Salama
Cameron: John Paul Boyette, Cori Ferguson, Ayannah Deshay Jones, Melena Britt McClure
Carthage: McKenzie Ray Barker, Meredith Lee Barker, Michael P. Kellis, Bailey Madeline Shea
Jackson Springs: Kayla Sue Mahurin
Pinebluff: Jordan Tyler Brooks
Pinehurst: Ryan Christofor Baer, Yumi Chung, Aubrey Maxine Davidson, Caroline H. Howery, Hope Annamarie Phillips, Ethan James Paul Sevigny
Robbins: Brandy Nicole Enloe
Seagrove: Kaylyn Diane Bean, Kacie Jordan McNeill
Southern Pines: Kelli Louise Grapevine, Justin Taylor Heath, Taya McKeithan, Jessalyn Lienne Mancha Nguyen, Ziniqua T. Saunders, Keenya Taylor, Morgan Ann Wood
Whispering Pines: Matthew Aaron Thomas
Nash
Bailey: Aida Cortez
Rocky Mount: Jayla La'shey Pittman, Logan Skinner
Whitakers: Raven Shyann Moore
New Hanover
Castle Hayne: D'nea Oliver
Wilmington: Jaylon De'Sean Allen, Aliah Sheri Figgs, David Robert Hosking II, Joshua Keith Jones, Briana Gorham Leger, Viril M. Lloyd, Stephanie Ann Murphy, Matthew Kinsey Ritch, Kenneth Wayne Sarvis, Samantha Skylar Sessoms, Kimberly Faith Verbetich, Katie Ipock Voulgaris
Northampton
Woodland: Luis Alvarez
Onslow
Hubert: Nathan Daniel Wheeler
Jacksonville: Tamaia Iman Baskin, Daija Patrice Bennett, Aarace Karsen Brooks, Corrianna Janae King, Hayley Shue Walden
Tarawa Terrace: Brittany Marie Cummins
Orange
Hillsborough: Karla Gabriela Ceja Reyes
Pamlico
Grantsboro: Tommy H. Gaskins
Pasquotank
Elizabeth City: Eugina Kay Vidal
Pender
Burgaw: Laede Samantha Rose Rivenbark De Cruz
Hampstead: Lydia Adele Mohrlock
Rocky Point: Leah Bonham
Person
Rougemont: Keisha Davis
Pitt
Farmville: Ze'bias Moye
Greenville: Ieisha Renee Bell, Helenah Ann Chaplin, La'Shatiss Desha Williams
Grifton: Kimberly Bell, Danielle T. Heath
Winterville: Omega Martina Cogdell, Thomas Richard Kleinknecht
Randolph
Archdale: Timothy Landen Brown-Smith, Hayley Marie Williams
Asheboro: Joseph Lewis Bender
Ramseur: Natalie Rose Davis
Randleman: Yaquelin Garcia Carranza
Seagrove: Taya Chanell White
Trinity: Jordan Carter
Richmond
Ellerbe: Taylor Marie Ruest
Hamlet : Alexander Alvarado, Valerie Thompson Davis, Carrie Elizabeth Eller, Jesse Alfred Hardee III, Joshua B. Lawrence, Madison Brooke Pankey, Timor hy Lamar Williams
Mount Gilead: Jenrry Leon-Hernandez
Rockingham: Patrick Garrett Boyd, Wendy Bailey Brigman, Jasmine Patel, Casey Brooke Pike, Mary Louise Redfearn, Shaun Frederick Schrubbe, Angel Kay Shankle, Humberto Farelli Viana, Meghan Ashley Williams, Corey Lewis Wilson
Robeson
Fairmont: Jacob Arlington Freeman, Jayden Q. Freeman, Darian P. Hunt, Ethan Lynn Hunt, Jessie Mae Hunt, Zachary Dylan Jacobs, Haley Biggins Leggett, Hali Jordan Maynor, Chloe Elizabeth Pate, Brittney Fowler Richardson, Destiny C. Strickland
Lumberton: Nicholas J. Anderson, Brittany Morgan Bolin, Chandler Alan Britt, Adam Jarrett Brooks, Tammy Lynn Brooks, Kiersten Hope Bryant, Kevin Antonio Bullard, Robert Bradley Bullard, Jerad Franklin Carter, Alisha Chavis, Allyson Leanne Chavis, William Evan Fields, Bradley Arnold Foley, Lois Renee Hoot, Dontay Nicole Huggins, Monica Shelby Hunt, Cornelius Lee Jones, Laikyn Mckenzie Jones, Zackary Elliott Jones, Laura Marie Little, Ashley Ashyadet Lobato Tolentino, Alexandria Nicole Locklear, Dakota Danyelle Locklear, Erika Lyndsey Locklear, Jolan C. Locklear, Teri Khinsley Locklear, Victoria Elizabeth Locklear, Cameron Scott Long, Shannondoah Nicole Lowery, Allyson Loree Lowry, Dominique Chantay Mclean, Latanya Michelle Mitchell, Morgan Elizabeth Monroe, Matthew Montilus, Yaqot has W. Nasser, Reem Saif Obaid, Russell Thomas Oxendine, Sabrina Sanderson-Floyd, Kayla Elise Spivey, Allison Nicole Stanley, Hal Jarrett Stephens, Laurel Emory Stephens, Sharee Elizabeth Woodell, Cara Denise Woodman, Kierra Santana Woriax, Zachary Christian Young
Marietta: Felice Edwards
Maxton: Crisarinna Brooks, Raven Franchessa Clark, Sarah Douglas, Lauren Ashley Graham, Alexis Breanna Harris, Ambria Kay Jacobs, Olivia Rea Locklear, Bradley Ward Oxendine, Yazmina Valezza Pineda, Brycen Horne Stocks, Temichael Lashawn Tart
Parkton: Kereese Andrea Long, Skye Champion McKelvie, Jared Emmanuel Miller, Sarah Jenee Spencer, Crystal Lynn Wood
Pembroke: William Colin Abney, Christopher Benton Alphin, Megan Ashley Britt, Christopher L. Bullard, James Phillip Bullard, Tyshawn K. Carter, Hank Chavis, James Branson Chavis III, Melissa Nevada Creech Sutton, Kaitlyn Marie Deal, Cameron Jordan Epps, Ciena Raine Fedor, Nickalos S. Golden, Cassandra Kaye Gonderman, Taylor Danae Graham, Amanda Kristina Hamrin, Faith Elizabeth Harrison, Katina Lazette Hunt, Dana Danielle Hunt-Locklear, Jada Brooke Jacobs, Peyton Alexis Jacobs, Kateri Lee Juarez, Anika Faith Locklear, Kameron Blake Locklear, Leah D. Locklear, Thyra Shanelle Love, Kayla Marie Miraglia, Sabrina Daniele Myers, Makayla Shanae Norton, Deanna Lois Oxendine, Michelle Baker Oxendine, Tyler G. Oxendine, Georgia Ann Page, Ronice Mackiel Reid, Caitlin Mariah Sampson, Carson A. Sams, Kyra Kay Scott, James Donta Smith, Hana Degefu Teka, Wendell L. Wheeler II, Kayla A. Wibalda
Red Springs: Kathy Marie Locklear, Saul Noe Lopez, Alvin Curtis Williams
Rowland: Chenoa E. Chavis, Tiffany Hunt, Melanie Stefonia Jacobs, Wanda Faye Lester, Melissa Davis Ocean, Lauren E. Oxendine, Christopher Brandon Sweat
St. Pauls: Alexander Hernandez Hernandez, Desmond Locklear, Christian Mayers, Brittany Miller, Shantis Monique Ray
Shannon: Lakenya Rachelle Jacobs, Ashleigh Love
Rockingham
Eden: Ma'Kayla Jamille Ramona Reid
Mayodan: Charissa Danielle Broughton
Reidsville: James Buchanan Dunn, Daniel Edward Lawrence
Rowan
Kannapolis: Sha'Niya Vanessa Cagle
Salisbury: Jonathan Padron-Montoya
Spencer: Mykeria Simone Adkins
Rutherford
Ellenboro: Myles I. Thompson
Sampson
Clinton: Irma Christine Bannerman, Ashley Hinterleiter
Dunn: Ryan Scott Godwin
Godwin: Kayla Ryan Robinson
Ivanhoe: Darius O. Herring
Roseboro: Lindsey Nicole Oliver
Scotland
Gibson: Karrigan Jewel Campbell, Leonard Johnson Dixon, Alexis Cheyanne Strong
Laurel Hill: George Anthony Butler, John Pope Jorgensen, Shariq Christopher Spears, Demetrious Vasquez
Laurinburg: Stephanie Marie Berntsen, Allen Kendall Croke, Cutter Gabriel Eaves, Molly Elizabeth Garrabrant, Sierra Michelle Johnson, Octavis J. McLaurin, Letisha Perdue, Tam Thi Minh Phan, David O'Ronald Pittman, Taylor Danielle Tyndall, Brianna Danielle Vance
Maxton: Donovan Depaul Mc Dowell, Halona Rayne Sanderson
Wagram: Quinton Casheim Covington Jr.
Stanly
Norwood: Melissa Joy Preslar
Stokes
Walnut Cove: De'Carlos D. Rogers Jr.
Surry
Mount Airy: Daisy Hernandez Hernandez
Union
Marshville: Tyrese Iakeem Marsh
Monroe: Alexandria Iris Rickard, Brianna Nicole Warren
Waxhaw: Gianna Sherman, Mason Jay Stickney
Vance
Henderson: Jamal O'Kese Williams
Wake
Apex: Elizabeth Marie Alfers,Viktoria Catherine Mihaliak
Cary: Gary L. Blue, Shannette DeVoise, Sandhya Rao Pradeshik
Fuquay Varina: Jordan Bingham Bechtold, Deja Cheyenne Byrd, Tyler Douglas Clausing, Kasey Maynard
Garner: Joseph Lawrence Snyder
Holly Springs: Brandon Tyler Ball, Carol Susan Hunter, Heather Ann Swain
Knightdale: Karynton Antania Hill, Chukwuemeka George Mazi, Derek Jerome Teel
Morrisville: Bikram Khanal
Raleigh: Joselyn Faith Alexander, Fiona L. Allen, Tyler Russell Bowen, Kendrick Calix, Randy Duff Chapman, Mitchell Edward Chmelewski, Abigail Raelene DeJong-Brock, Adina Milan Dorsey, Nelson Estrela, Tracy Ann Ferry, Cynthia N. Glotzbach, Wellington Jose Guzman, Lyasia N. Hazzard, Kadiejatu Kubra Johnson, Brandon Collin Keever, Ishary Naomi Lopez, Hunter Ryan March, Kaylee M. McKenzie, Adrene Lavern Neal, Chad Norfleet, Braden Chandler Norris, Esperanza Toledano-Rios, Bradley Thomas Walker
Wake Forest: Rachel Mehl
Wendell: Nicholas Allen, Susannah Lee Ireland, Megan C. Long
Youngsville: Trisha Andrea Brock
Zebulon: Shane Michael Tiberio
Warren
Warrenton: Monique Marion Washington Hinton
Washington
Plymouth: Imani Monae Gordon
Wayne
Dudley: Corey Boshea Foster Jr.
Goldsboro: JaSean Omari Applewhite, Matthew Paul Phelps
Pikeville: Courtney Danielle Sutton
Seven Springs: Nathan Alexander Tutor
Wilkes
Traphill: Leeanna Morgan Earp
Out of State
Alaska
Anchorage: Equinox Zinnia Matrix
Arizona
Litchfield Park: Kasandra Marie Taylor Sturges
Sahuarita: Lisa Marie Brickner
Florida
Lakeland: Amanda McKee Mango
Orlando: Samantha Rose Badami
Umatilla: Natalie Riddle
Georgia
College Park: Bianca Love Bateman
Decatur: Tiffany Roequelle Arnold
Lawrenceville: Daphanè N. Brown
Illinois
St. Charles: Jordan Ashley Hall
Massachusetts
Grafton: Michelle Elizabeth Yitts
Maryland
Glen Burnie: Ava Partrenia Jones
Glenarden: Dinah Ezraela Bostic
New York
Bay Shore: Christopher Spellman
Jamestown: Diamond TyeAnn Fedrick
Pennsylvania
Dallas: Ryan Monk
South Carolina
Blythewood: Keionna Kali Ray
Columbia: Jheanelle Shari Steele Grant
Effingham: Eric Harm Barlow
Florence: Janell Dancy, Rekirah Yvette McBride
Galivants Ferry: Jacob Anthony Balducci
Loris: Traci Lynne Mincey
Pawleys Island: Jacob Anthony Alvarez
West Columbia: Carlee Grace Epting
Tennessee
Maryville: Julie Allen
Texas
Anna: Vinson Carter Logan
Fort Hood: William Anthony Hebert III
Virginia
Chesterfield: Johnathan F. Oxendine
Daleville: Rachel Ruby Higgins
Dumfries: Shiela Ruth Baldoz
McKenney: Alexander Payton Jeanette
Portsmouth: Ashanti A. Hendricks
Saltville: Kristen H. Dawkins
Virginia Beach: Tiara Williams
Vermont
Essex Junction: Abraham J. Koval
Washington
Lake Forest Park: Sydnie Pauline Eder
International
Dingxi: Yi Wu
Grafenberg: Samuel Glowacki
Hei Longjiang: Yilin Wan
Heilongjiang: Yushan Cai, Jinglin Chen, Ming Gui, Zhicheng Guo, Shan Lin, Shiying Liu, Haochen Shi, Xun Su, Hang Sun, Shaoheng Sun, Yuanchi Sun, Jiaxu Wang, Siyi Wang, Shuyi Yan, Zhiwen Zheng, Rui Ge
Province of Quebec: Laval Brianna De Coteau Alia
Graduates
Alamance
Mebane: Darnell Jamal Robinson
Anson
Lilesville: Angela Adams
Peachland: Tori Ross, Nelson Rushing
Beaufort
Washington: John Scott Lane
Bladen
Bladenboro: Sameria Danielle Shipman, Morgan Santana Sweeney
Clarkton: Deanna Lynn Ratliff
Elizabethtown: Tammy Lynnette Bolden, Shannon Owens Ross
Brunswick
Leland: Carrie Myers, Kori Powell Hutchinson
Shallotte: Sarah Hughes
Southport: Brittney Fenick
Winnabow: Angela Rascoe
Buncombe
Arden: Olivia Witham
Leicester: Andrea Ferguson
Cabarrus
Concord: Gwendolyn Brown, Shelley Sloop
Kannapolis: Jonathan Allen Greer, Jane' L. Pore
Columbus
Chadbourn: Amanda Greene
Clarkton: Olivia Patrick
Lake Waccamaw: Danielle Nolan
Whiteville: Kayla Rowland, Jason Waddell, Brittany Ward
Craven
Vanceboro: Rendi Wetherington
Cumberland:
Eastover: Susan Wilson
Fayetteville: Ruyi Baker, Myranda-Lynn Body, Jelica Campbell, Terri Chavis, Onika Antoinette Collington, Wesley Constandse, Yulonda Corbin, Andria David, Kenneth Dean, Nadirha DeShields, Amber Gavin, Aretha Gordon, Adriana Hargrove, Michelin Star Henderson-Maldonado, Lindsay Johnson, Mari Kennings, Bryce Kephart, Katelyn Dockery Lovette, Emily Lucas, Jalessa Malloy, Amy Martin, Alexis Martinez, Tiffany Fogg, Dominique Phelps, Pamela Pratt, Taylor Robinson, Candice Schaffer, Tonia Spears, Sarah Vetter, Lily Walker, TeMere Williams, Laneika Wright and Alex Yurchak
Ft. Bragg: Jonathan Savage
Hope Mills: Destiny Blue, Sierra Bridges, Te'Sheonna Fryar, Monique Johnson, Shaquala Lacewell, Lucas Martinez Jr., Latoya McCloud, Ean Douglas, James Ormsby, Natasha Tomlinson, Kristen Weibe, Priscilla Xayaphet
Parkton: Melissa Bius
Roseboro: Ashleigh Rianne Banks
Spring Lake: Mirna I. Santiago
Davidson
Lexington: Jennifer Denise Starsick
Thomasville: Hope Williams
Durham
Durham: Juliet Jackson Black, Destiny Tanasia Ward
Edgecombe
Tarboro: Victoria Ann Modlin, Donovan Corey Whitehead
Forsyth
Winston Salem: Chaudhry Adeem Asim, Omar Winston Khouri, Michael Montgomery, Sumaiya Nazli
Franklin
Franklinton: Kalin Harris
Zebulon: Sean Michael Murphy
Gaston
Gastonia: Raven Samone Lowery
McAdenville: Brooke Gaddy Burton
Mount Holly: Ty Anthony Young
Gates
Gatesville: Tyeshia Latonya Smith
Granville
Oxford: Sydney Gillian Allgood
Greene
Hookerton: Destaney DeAna Jones
Snow Hill: Constance Pender Simmons
Guilford
Browns Summit: Ashton S. Gilbert
Greensboro: Jaylin Sade' Anistead, Nathan Thomas Feeney
High Point: Danielle Leshea Campbell, Yulia Sabanina
Summerfield: Russell Grant Page
Whitsett: Chassity Clapp, Sierra Ashley Nance
Harnett
Angier: Lauren Michelle Ray
Broadway: Erin Patricia Watson
Cameron: Brianna Celine DeDeaux
Erwin: Kaimesha Jo'Nell McLean
Holly Springs: Jessica Grace Mangum
Sanford: Christal Davis-Russell, Bryan Scott King
Spring Lake: Jacob Wesley Gordner
Haywood
Waynesville: Keri Greene Clark
Henderson
Fletcher: Joshua Wayne Allen
Hoke
Raeford: Andrew Edward Diemer, Denice Vallery O'Neal Finner, Merriell Denaine Hall, Alysia Joy Powell, Kavita Ramoutar, Amber Nicole Staley, Tiara Taiwan Williams, Anber Jewel Young, Kayla Michele Young
Red Springs: Victoria Lynn Hester, Brittany Christine Torres
Iredell
Mooresville: Stacey Lynn Brown, Deborah Alexanderia McClure
Statesville: Sha'nee Wasson
Jackson
Whittier: Cashel Brey Wikle
Johnston
Benson: Stephanie Littleton
Clayton: Brandon L. Berridge, Jordan Spence Bryant, Caleasha LaQuanda Davis, Crystal Lynn Donaldson
Garner: Abderrahmane Couissi
Selma: Jasmine Brianna Diaz
Lee
Sanford: Christian Davis Locust
Mecklenburg
Charlotte: Fred Kyei Asamoah, Srijana Bagale, Brandon Jerriece Bradley, Tyson Fernandez, Lucas Hartman, Krystal Gail Hunter, Rachel Lee Jensen, Wanda Kane, Taylor Patrick Locklear, Katherine Scott Miller, Shayna Nicole Mills, Gabriella Lucia Muinde-Pires, Alicia Nash, Kali Scurlock, Tecola Arshay Thompson, Jennifer M. Williams
Huntersville: Tiffany Beatrice James
Moore
Aberdeen: Carlos Alberto Rodriguez
Carthage: Megan Elizabeth Ridgeway
Pinehurst: Alicia Lauren Flynn, Ryan Edward Riggan, Rachel Lee Robotham, Brandy Kai Sealy
Robbins: Liliana Gonzalez Peralta
Southern Pines: Robert Andrew Pauley, Michele Davie Starcher
Vass: Victoria Alexis Huggins
West End: Jami Kathryn Burr, Shelby Kailin Grandolfo
Nash
Rocky Mount: Koty Slade Evans, Jeremy Fernando Ortega
New Hanover
Wilmington: Charles William Benton II, Teresa Haas Huffmon, Hannah Rose Lapin, Ronald Gunnar Monroe, Rachel Louise Salvetti, Sara Dawn Shores, Rodney Pierre Strickland, Charlotte Anne Van Gilder
Northampton
Jackson: Megan Warren Vick
Onslow
Jacksonville: Molly Lynne Drake
Orange
Carrboro: Andrew Stuck
Chapel Hill: Dzenita Sukurica Blackwell, Chelsi Allayne McDougal
Hillsborough: Karie Tanya Nelson
Pender
Hampstead: Baleigh Grey Fisher Blackwell
Person
Roxboro: Ross Daniel Carver, Anabel Genao
Pitt
Farmville: Bhriya D. Kinsey
Winterville: Ryan Paul Miracle
Randolph
Asheboro: Ryan Jacob O'Hara
Trinity: Ellyson Jaide Hicks
Richmond
Ellerbe: McKinnley Rae Gardner, Salma Gongora Silva
Hamlet: Krystal Odom Harris, Morgan Ann McInnis, Matthew Brandon Poston, Chyna Jewell Spencer
Rockingham: Crystal Alexis Blue, Madison Leigh Dawkins, Alicia Martinez-Mendez, Misty Dawn Morgan, Meredith Allen Norwood, Jennifer Trexler Stewart
Robeson
Fairmont: Magenta Locklear Smith
Lumberton: Kendrick Elbert Bartley, Rodrick Elbert Bartley, Sabel Lachelle Butler, Mary N. Hansen, Jamie Melissa Hughes, Valary Jacobs, Brianna Michelle McCartney, DaQuan Malik McLean, Jeremy Alan Parnell, Nyema Dominique Sampson, Courtney Britt Sutton, Katya Matilde Vasquez
Maxton: Da'Quandra Jalisa Brown, Skylar Alexa Bryant, Catelyn Brianna Hardin, Lora Frances Locklear, Ashton Locklear, Jacquline L. Oxendine, Danielle Renee Parker-Locklear, Ashley Turner
Parkton: Courtney Alexandra McConnell
Pembroke: Chelsea Elizabeth Averette, Kari Madison Brooks, Tonya Carter Chavis, Nicholas Kevin Epps, Erin Alexis Hunt, Nicollette Jacobs-Bryant, Janel Halley Nicole Joyner, Rose Anita Lloyd, Tasha Denee Locklear, Anastasia Ellyna Chavis Locklear,
Edward Nicholas Mahana, Shelby Wray Newsome, Logan Stonzie Oxendine, Russell Eric Price Jr., Jordan Nicole Roels
Red Springs: Gabrielle Blue, Megan Locklear
Rowland: Cierra Edwards, Chasity Nicole McCallum, Alexander Cory Oxendine
St. Pauls: Adam Jeremy Crews, Latorya Nellie Martin, Darius Za'Quan Whitted
Rockingham
Reidsville: Shanice Cymone Martin
Rowan
Salisbury: Joshua J. Blong, Laura Layne Brown, Desiree Alliyah Jones
Rutherford
Rutherfordton: Holly Marie Epley
Samspon
Clinton: Courtney Knowles
Garland: Amy Elizabeth Rodriguez
Salemburg: Michael Joseph Oliver
Scotland
Gibson: Thomasina B. McRae
Laurel Hill: Sabrina Annette Bears, Elizabeth Catherine Spangler, Janna Shelley Williams
Laurinburg: Jennifer Amy Haddock, Lucy Emily Adoyo Kenya, Liying Huang Reeder, Aamia Seantia Watkins
Wagram: Ivy Alyssa Grooms, Cassandra Ann Hartley
Stanly
Albemarle: Amber Gail Grace Britt
Surry
Elkin: Christopher Scott King
Pilot Mountain: Stephen Matthew Linville
Union
Indian Trail: Kariena Marie Bernesser, Dai-Ja Ayrel Davenport, John Joseph Fryman,
Jennifer Asbill Sproles
Monroe: Darshe' Katrice Lewis
Waxhaw: Noey Olivia Koenigsberg
Wake
Apex: Pauline Ashley Ashcraft, Srikana Pal, Premjit Pan, Anthony Freeman Rose
Fuquay Varina: Brian Lee Couch
Garner: Haleigh Ada Wimberly
Morrisville: Zeel Dharmenkumar Desai, Miguel Czor Johnson Jr.
Raleigh: Keri Nicole Burton, Olivia Gibson Casimir, Courtney Cordaro, Malik Gardener, Mickey Carlyle Jacobs, Alicia Michelle Lassiter, Marshea Velencia Lewis-Gould, Matthew Campbell Marr, Kendra Lynn Marr, David Wade McIntyre, Emily Ann Nick, Shane Pederson, Starkeyla Ariella Price, Jennifer Louise Reece, Joshua Steven Rolan, Heather Beth Scott, Sayed Shahabi, Sharlene Smith, Joseph Torres, Ceona Tyrone, Jacqueline Alexandria Wiggins
Wake Forest: Daniela DeJesus
Wayne
Goldsboro: Tammy Denise Oxendine
Wilson
Wilson: Shannon Michelle Simons
Out of State
Georgia
Stockbridge: Brian Robert Miers
Illinois
Mount Prospect: Francesca Antoinette Latorraca
Minnesota
Shoreview: Cassidy Keyla Smestad
Ohio
Columbus: Christopher Robert Moeller
New Albany: Kelly Nicole Hill
South Carolina
Dillon: Kelsey Samone Dudley
Columbia: Naila McConnell
Tennessee
Mt Juliet: Abdulaziz Salah Atarji
Texas
San Antonio: Melanie Ann Lawson
Virginia
Woodlawn: Hailey Marie Ryan